Archív 2018-2019

Slávnostné ukončenie školského roku 2018/2019

Riaditeľstvo školy oznamuje žiakom a rodičom, že slávnostné ukončenie školského roku 2018/2019 sa uskutoční v piatok 28.6.2019 na školskom ihrisku o 8.hodine. Po programe  budú žiakom v triedach odovzdané vysvedčenia. Stravovanie žiakov bude v čase od 9.15 do 11.00.Školský klub bude v prevádzke do 14.hodiny.

V pondelok 1. júla 2019 sa začínajú letné prázdniny. Budú trvať do piatku 30. augusta 2019.Nový školský rok 2019/2020 sa začína v pondelok 2.septembra 2019.

Riaditeľstvo školy želá všetkým žiakom príjemné prežitie letných prázdnin!

Fotografie z ukončenia si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Škola v prírode

V dňoch 17. – 21. júna 2019 sa zúčastnili žiaci 3. ročníka Školy v prírode. Školu v prírode absolvovali v rekreačnom zariadení Penzión Normandia Nitrianske Rudno. Počas pobytu mali netradičné vyučovanie, hry, vychádzky, športové aktivity a výlet do okolia.

Fotografie si  možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Micro Cup 2019

V utorok 25.júna 2019 sa uskutočnil na futbalovom štadióne v Chtelnici MicroCup 2019. Podujatia sa zúčastnili prihlásené družstvá Mikroregiónu nad Holeškou. Medzi nimi bolo aj družstvo žiakov a žiačok 4. ročníka z našej školy. Dievčatá súťažili vo vybíjanej a chlapci súťažili vo futbale.V silnej konkurencii obsadili pekné 3.miesto.

Srdečne blahoželáme!

Talentové skúšky do športovej triedy – výsledky

Výsledky talentových skúšok sú dostupné tu:

výsledky_TS_2019

80.výročie školy

V piatok 7. júna 2019 sa uskutočnili oslavy 80. výročia otvorenia Základnej školy vo Vrbovom na Školskej ulici. V tento slávnostný deň sa pedagógovia a pozvaní hostia začali schádzať v priestoroch školy od 14. hodiny. V škole si prezreli upravené a vynovené učebne,ako aj výstavku žiackych prác a fotografií z minulosti a súčasnosti v telocvični.Po 15.30 sa všetci presunuli do kinosály  Domu kultúry .O 16. hodine sa začala slávnostná akadémia.Po úvodnom slove bývalej riaditeľky školy, Mgr.M.Adamcovej  a úvodných príhovoroch riaditeľa školy Ing.J.Tomčíka a primátorky mesta dott.Mgr.E.Maggiovej vystúpili v jedinečnom kultúrnom programe postupne žiaci školy z 2.,3.,4.,5.,6. a vyšších ročníkov. Všetky vystúpenia boli sprevádzané videoprezentáciou. Publikum ich odmenilo dlhotrvajúcim potleskom.V záverečnej časti programu sa predstavili v hudobných vystúpeniach žiaci a pedagógovia Cirkevnej ZUŠ sv.Gorazda vo Vrbovom.Po ukončení programu sa od 18.hodiny uskutočnilo slávnostné posedenie v jedálni bývalého podniku Trikota Vrbové,kde všetci hostia strávili príjemné chvíle.

Riaditeľstvo školy vyslovuje úprimné poďakovanie všetkým organizátorom stretnutia,pedagógom,žiakom,rodičom a sponzorom školy za prípravu a realizáciu osláv 80.výročia otvorenia Základnej školy na Školskej ulici.

 

 

Ďakujeme rodičom:

Rodina Zifčáková – Vrbové            Rodina Červeňová – Vrbové

Rodina Blatnická – Vrbové             Rodina Marciová – Ostrov

Rodina Miklušáková – Krakovany Rodina Prievozníková – Vrbové

Rodina Tonkovičová – Vrbové       Rodina Jajová – Ostrov

Rodina Vlkovičová – Vrbové          Rodina Brandejsová – Vrbové

Rodina Letková – Vrbové               Rodina Adamcová – Vrbové

Rodina Dedičová – Krakovany       Rodina Petríková – Vrbové

Rodina Kubicová – Vrbové             Rodina Čápová – Vrbové

p.E.Hrnčiarová – Vrbové                Rodina Majerníková – Vrbové

Fotografie z podujatia si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Video z podujatia si možno prezrieť tu:

https://vimeo.com/341047844?ref=em-share

Medzinárodné atletické preteky “O Moraviansku Venušu”

V piatok 31. mája 2019 sa v areáli Základnej školy v Moravanoch uskutočnili atletické preteky “O Moraviansku Venušu”.Súťažilo sa  v behu na 60 m,200 m,300 m a 500 m, zmiešanej štafete, hode kriketovou loptičkou a skoku do diaľky.Súťažili žiačky a žiaci 1. – 5. ročníka z pozvaných škôl.Našu školu reprezentovali : 1.ročník:L.Sedliačiková,H.Žáková,J.Hruška,D.Mihálik 2.ročník:M.Braunerová,E.Viceníková,A.Marcius,J.Čáp 3.ročník:K.Holičová,T.Kimerlingová,J.Sedlák,T.Papulák 4.ročník:P.Skovajsová,B.Červeňová,J.Brauner,R.Záhorec 5.ročník:S.Fraňová,S.Hornáková,P.Priebracha,M.Tureček  pod vedením Mgr.D.Drobnej a Mgr.M.Nedorostovej.Naši žiaci v silnej konkurencii obstáli veľmi dobre – získali 15 medailí a v celkovom poradí obsadili 4. miesto.

Srdečne blahoželáme!

Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Medzinárodný deň detí

V pondelok 3. júna sa uskutočnilo pre žiakov školy zábavno – športové dopoludnie pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Žiaci 1.a 2.stupňa súťažili, hrali športové hry a a mali vychádzky do prírody.

Návšteva NR SR v Bratislave

Vo štvrtok 30. mája 2019 navštívili žiaci 8. a 9.ročníka Národnú radu SR.Počas prehliadky si prezreli vnútorné priestory, galériu a rokovaciu sálu. Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Futbal starších žiakov a žiačok

V dňoch 28. a 29. mája 2019 sa uskutočnia krajské kolá súťaže Malý futbal starších žiačok a žiakov.V utorok 28.mája 2019 budú súťažiť žiačky a v stredu 29.mája budú súťažiť žiaci.Do obidvoch súťaží sa prebojovali aj družstvá žiačok a žiakov z našej školy,ktoré zvíťazili v okresných kolách.O výsledkoch prinesieme informácie po súťažiach.

Naše žiačky v utorok 28. mája 2019 dosiahli pekný úspech, keď v silnej konkurencii obsadili vynikajúce 2.miesto.

Srdečne blahoželáme!

Divadelné predstavenia

V utorok 21. mája sa žiaci 6.A,B a 7.B navštívia divadelné predstavenie Čarodejník z krajiny OZ. Divadelné predstavenie sa uskutoční v divadle Nová scéna v Bratislave.V stredu 22. mája sa žiaci 5.A a B navštívia divadelné predstavenie v Novej scéne Bajaja.

Workshop v MSK Piešťany

V piatok 24. mája 2019 sa uskutočnil o 10.00 workshop v Mestskej knižnici v Piešťanoch na tému Osmijankove rozprávky. Zúčastnili sa ho žiaci 3. ročníka našej školy.

Testovanie TIMSS

V utorok 21. mája 2019 sa uskutočnilo testovanie žiakov 4. ročníka z matematickej a prírodovednej gramotnosti TIMSS 2019.Testovania sa zúčastnili žiaci 4. ročníka podľa časového harmonogramu.

Malý futbal starších žiakov

V utorok 21. mája 2019 sa na umelom trávniku PFK Piešťany uskutočnilo okresné kolo v malom futbale starších žiakov.Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiakov z našej školy v zložení  M.Hornák, A.Kubica, M.Priebracha, Š.Sedlák, A.Šadibol,Š.Šulovský,A.Tonkovič a M.Valo pod vedením Mgr.J.Kuťku. Naše družstvo po jednotlivých zápasoch obsadilo vynikajúce 1.miesto a postúpilo tak do krajského kola, ktoré sa uskutoční v stredu 29. mája 2019 v Trnave.

Medzinárodné športové preteky

V piatok 17. mája 2019 sa uskutočnili v areáli partnerskej školy vo Vítkove a v Starých Těchanoviciach na Morave medzinárodné športové preteky v rôznych aj netradičných disciplínach. Medzi sebou súťažili 20-členné družstvá zo ZŠ vo Vrbovom, Gymnázia vo Vrbovom a Spojenej školy Kalety v Poľsku. Súťažilo sa v golfe, kubbe, minicurlingu, softbale a v lanovom centre.

Súťaž mladých záchranárov

Vo štvrtok 16. mája 2019 sa uskutočnila v Hlohovci v zámockej záhrade Súťaž mladých záchranárov. Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiakov z našej školy v zložení Š.Banák,A.-D.Boor, E.Obuchová a S.Hrnčiarová. Naše družstvo dosiahlo vynikajúci výsledok,keď sa medzi školami z okresu Piešťany umiestnilo na vynikajúcom 3.mieste a postúpilo tak do krajského kola,ktoré sa uskutoční vo štvrtok 23. mája 2019 v Topoľníkoch pri Dunajskej Strede.

Malý futbal mladších žiačok – krajské kolo

Vo štvrtok 16. mája 2019 sa uskutoční na ihrisku v Kopčanoch  krajské kolo v malom futbale mladších žiačok.Súťaže sa zúčastní aj družstvo žiačok z našej školy pod vedením Mgr.J.Kuťku. O výsledkoch prinesieme informácie po súťaži.

Malý futbal starších žiačok – okresné kolo

V stredu 15. mája 2019 sa uskutočnilo na ihrisku PFK Piešťany na umelej tráve okresné kolo v malom futbale starších žiačok. Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiačok z našej školy v zložení M.Beňušová, K.Blašková, B.Karasová, E.Obuchová, K.Sudorová, Ž.Šulíková, P.Tonkovičová a E.Žitňanská pod vedením Mgr.J.Kuťku. Naše družstvo dosiahlo vynikajúci výsledok,keď zvíťazilo vo všetkých zápasoch a obsadilo tak 1.miesto.Postúpilo do krajského kola, ktoré sa uskutoční v Trnave.

Na bicykli bezpečne

Vo štvrtok 9. mája 2019 sa uskutočnila na dopravnom ihrisku vo Vrbovom dopravná súťaž Na bicykli bezpečne. Súťažili  4 – členné družstvá žiakov základných škôl okresu Piešťany v teoretických vedomostiach z dopravných predpisov a v jazde zručnosti. Našu školu reprezentovali L.Hrnčár,P.Pánik,L.Macháčová a A.Angušová pod vedením Mgr. M.Valovej. Naše družstvo dosiahlo po absolvovaní súťaže výborný výsledok, keď obsadilo v celkovom poradí pekné 3. miesto.Člen družstva P.Pánik získal ocenenie ako súťažiaci s najmenším počtom trestných bodov.

Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Družobné stretnutie medzi ZŠ Vrbové a ZŠ Spišské Podhradie

V dňoch 9. – 11.mája 2019 sa žiaci 6. a 7. ročníka a vyučujúci zúčastnili družobného stretnutia s partnerskou školou v Spišskom Podhradí. Počas cesty do Spišského Podhradia sa zastavili v Spišskej Novej Vsi, kde si prezreli virtuálne laboratórium a ZOO.V piatok 10. mája navštívili Spišský hrad a Spišskú Kapitulu a popoludní absolvovali športové súťaže v škole v Spišskom Podhradí. V sobotu 11. mája sa na spiatočnej ceste zastavili na Hrebienku a Štrbskom plese vo Vysokých Tatrách.

Návšteva Bradla a Legiovlaku

Vo štvrtok 2. mája 2019 sa žiaci 9. ročníka a vyučujúci zúčastnili exkurzie do Brezovej pod Bradlom.Prezreli si priestory historického Legiovlaku,ktorý je tu pristavený pri príležitosti 100. výročia úmrtia M.R.Štefánika.Po prehliadke vystúpili peši na mohylu na Bradle.

Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Hollého pamätník – krajské kolo

V piatok 3.mája 2019 sa v Trnave uskutočnilo krajské kolo recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hollého pamätník. Súťaže sa zúčastnil aj žiak 5.ročníka Samuel Cmarko, ktorý sa stal víťazom okresného kola. Súťažil bude v 2.kategórií v prednese poézie.

Florbal starších žiačok – krajské kolo

V piatok 3. mája 2019 sa uskutočnilo v  športovej hale v Dunajskej Strede krajské kolo súťaže vo florbale starších žiačok. Do súťaže postúpilo aj družstvo žiačok z našej školy, ktoré sa stalo majstrom okresu Piešťany.Našu školu reprezentovali  M.Beňušová, L.Bieliková,  A.Brollová, S.Hrnčiarová, B.Karasová, E.Obuchová, B.Papuláková, K.Sudorová, Ž.Šulíková a P.Tonkovičová.

Naše družstvo prehralo iba vo finále a  obsadilo v celkovom poradí vynikajúce 2.miesto.

Výsledky zápasov:

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Trnava         3 – 0

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Galanta        1 – 0

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Kopčany      2 – 2

na nájazdy 4 – 3

Finále:

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Trnava         0 – 1

Srdečne blahoželáme!

Malý futbal mladších žiakov

V pondelok 6. mája 2019 sa uskutoční na ihrisku s umelou trávou PFK Piešťany okresné kolo súťaže Malý futbal mladších žiakov. Súťaže sa zúčastní aj družstvo žiakov z našej školy v zložení  L.Daniel,T.Fořt, S.Garafa, S.Mahrek, F.Majerník,A.Obuch,L.Obuch,B.Svetlík,A.Šadibol a D.-I.Zifčák pod vedením Mgr.J.Kuťku. O výsledkoch prinesieme informácie po uskutočnení súťaže.

Koncert Via historica

V utorok 30.apríla 2019 sa uskutočnil v telocvični našej školy výchovný koncert Via historica pre žiakov školy. Žiaci 1.a 2.stupňa so záujmom sledovali hudobno – literárne pásmo zamerané na významné udalosti zo slovenských dejín.

Súťaž družstiev mladých zdravotníkov

V piatok 26. apríla 2019 sa uskutočnila v Trnave súťaž družstiev mladých zdravotníkov. Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiakov z našej školy v zložení S.Hrnčiarová, L.Vlkovičová, P.Tonkovičová, Š.Banák a A.-D.Boor pod vedením Mgr.L.Pavlíčkovej.Naše družstvo dosiahlo vynikajúci úspech, keď v silnej konkurencii obsadilo 2.miesto v celkovom poradí.

Srdečne blahoželáme!

Deň Zeme

V piatok 26. apríla 2019 sa uskutočnilo v rámci Dňa zeme 2019 enviromentálne podujatie pre žiakov 1. a 2. stupňov.Žiaci 1.stupňa absolvovali ekologickú vychádzku a žiaci 2.stupňa čistili okolie školy,priehrady Čerenec a futbalového štadióna.

Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Štúrove a Hollého rétorické Drahovce

V stredu 17. apríla 2019 sa v ZŠ s MŠ Drahovce  uskutočnilo krajské kolo súťaže Štúrove a Hollého rétorické Drahovce. Súťaže sa zúčastnila aj žiačka 7. ročníka z našej školy Nelly Böhmová pod vedením Mgr. M.Slivanskej.

Exkurzia do Banskej Štiavnice

V stredu 17. apríla 2019 žiaci 6.A a 6.B navštívili mesto Banská Štiavnica. Prezreli si mesto, navštívili banské múzeum a kaštieľ v Sv.Antone.

SuperMikro kvíz 2019

V stredu 17. apríla 2019 sa uskutočnil v Dolnom Lopašove súťaž SuperMikro kvíz 2019.Je to vedomostná súťaž o obciach Mikroregiónu nad Holeškou. Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiakov z našej školy v zložení A.Adamec,Š.Sedlák a D.-I.Zifčák pod vedením Mgr.N.Vargovej.

Malý futbal mladších žiačok – Dôvera

V utorok 9. apríla 2019 sa v Piešťanoch na umelej tráve PFK Piešťany uskutočnilo okresné kolo v malom futbale mladších žiačok – Dôvera – Školský pohár. Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiačok z našej školy v zložení S.Hornáková, N.Trnková, K.Blašková, P.Malá,Z. Záhorcová, E.Miklušáková a M.Tonkovičová pod vedením Mgr.J.Kuťku. Naše dievčatá si počínali vynikajúco,keď porazili všetkých súperov a obsadili tak v celkovom hodnotení 1.miesto. Postúpili tak do krajského kola,ktoré sa uskutoční 16.mája 2019 v Kopčanoch.

Výsledky zápasov:

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Brezová,Piešťany              7 – 1

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Scherera,Piešťany            6 – 0

ZŠ Vrbové,Školská ul. – Cirkevná ZŠ ,Piešťany           5 – 1

Finále:

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Mojmírova,Piešťany        8 – 0

Srdečne blahoželáme!

Matematická olympiáda – okresné kolo

V utorok 9. apríla 2019 sa uskutočnilo na ZŠ na Brezovej ulici v Piešťanoch okresné kolo v Matematickej olympiáde kat.6,7,8.Našu školu reprezentovali v kategórii 6 D.Kurek ,v kategórií 7  D.-I.Zifčák a v kategórii 8 A.Holovič, L.Vlkovičová a D.Trtúšek pod vedením PaedDr.A.Majerníkovej.

Hollého pamätník – okresné kolo

V dňoch 10. – 11. apríla 2019 sa uskutočnilo v Centre voľného času Ahoj v Piešťanoch okresné kolo súťaže v prednese slovenskej poézie a prózy Hollého pamätník. Súťaže sa zúčastnili aj postupujúci súťažiaci zo školského kola z našej školy – v utorok 10.4. v prednese poézie v 1. kategórií G.Vartíková ,v 2. kategórií S.Cmarko a v 3.kategórií Š.Sedlák pod vedením Mgr.M.Vesperínovej a v stredu 11.4. v prednese prózy v 1. kategórií Š.Kýška ,v 2.kategórií S.Ďurechová a v 3.kategórií M.Lenický pod vedením Mgr.A.Cepkovej.

V stredu 10. apríla 2019 dosiahli naši súťažiaci vynikajúci úspech:

1.miesto S.Cmarko v 2. kategórií – poézia

2.miesto Š.Sedlák v 3.kategórií – próza

S.Cmarko postúpil do krajského kola, ktoré sa uskutoční v piatok 3.mája 2019 v Trnave.

Srdečne blahoželáme!

Plavecký výcvik žiakov 2. a 3. ročníka

V dňoch 8. – 12. apríla 2019, v pondelok až piatok, sa uskutočnil plavecký výcvik žiakov 2. – 3. ročníka. Plavecký výcvik sa uskutočnil na plavárni na Myjave. Žiaci 2. ročníka sa naučili základným plaveckým zručnostiam, žiaci 3. ročníka sa v plávaní zdokonalili. Po úspešnom absolvovaní plaveckého výcviku boli všetci žiaci odmenení pamätným listom.

Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Veľkonočné trhy a Deň otvorených dverí

Predveľkonočné obdobie v našej škole  vyvrcholilo prípravou a realizáciou veľkonočných trhov. Plní krásnych zážitkov sa tešili malí žiaci spolu so svojimi staršími spolužiakmi na veľkonočné trhy v našej škole naplánované na utorok 16.apríla 2019 . Pod vedením  triednych učiteľov vlastnoručne i s pomocou ochotných rodičov pripravili množstvo výrobkov s jarnou a veľkonočnou tematikou. Veríme, že potešili mnohých návštevníkov trhov a prispeli ku krásnej veľkonočnej výzdobe v mnohých domácnostiach. V školskej jedálni sme znova pripravili jarné občerstvenie. Deti, rodičia a priatelia školy si s nami posedeli, ochutnali jarné nátierky i nápoje a znova sa mohli presvedčiť, že školu vnímame ako rodinnú inštitúciu, ktorá je tu nielen pre ich deti, ale aj pre nich.

Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Návšteva škôlkarov

V piatok 15. marca 2019 navštívili našu školu škôlkari z materských škôl vo Vrbovom. Po privítaní si prezreli ihrisko, zahrali sa v školskom klube a v telocvični, prezreli si triedy a priestory školy a zahrali sa na počítačoch.

Fotografie z návštevy si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Noc s Andersenom

V piatok 5. apríla 2019 sa uskutočnilo zábavno – súťažné podujatie Noc s Andersenom pre žiakov 1.stupňa našej školy.Podujatie sa začalo o 18. hodine.Po večeri žiaci súťažili,čítali v knižnici,hrali zábavné hry,tvorili projekty v počítačovej učebni a športovali v telocvični.Po ukončení súťaží prespali v škole do soboty 6. apríla 2019 a ráno sa rozišli domov .Podujatie je venované H. Ch. Andersenovi a iným autorom detských kníh.

Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Testovanie 9 2019

V stredu 3. apríla 2019 sa uskutočnilo celoslovenské Testovanie 9 pre žiakov 9. ročníka. Všetci žiaci 9. ročníka boli podľa časového rozvrhu testovaní z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry. Začiatok testovania je o 8.00.

Pytagoriáda 3 – 8 – okresné kolo

V utorok 26. marca a v stredu 27. marca 2019 sa uskutočnilo na ZŠ na Brezovej ulici v Piešťanoch okresné kolo Pytagoriády žiakov v kategóriách P 3,4,5,6,7, a 8. V utorok 26. marca súťažili žiaci 3. – 5. ročníka, našu školu reprezentovalo družstvo v zložení M.Böhm a Š.Klčo z 3. ročníka,N.Ferancová a S.Moskáľová zo 4. ročníka a E.Kleinová,S.Hornáková,M.Chrvala a K.Prievozník z 5. ročníka.V stredu 27. marca súťažili žiaci 6. – 8. ročníka, našu školu reprezentovalo družstvo v zložení M.Marci a D.Kurek zo 6. ročníka,D.-I.Zifčák,M.Tonkovičová,M.Beňušová a N.Böhmová  zo 7. ročníka a A.Holovič z 8.ročníka.

Beseda so spisovateľkou Martou Hlušíkovou

V pondelok 25. marca 2019 sa o 10. hodine uskutočnila v telocvični našej školy beseda so spisovateľkou Martou Hlušíkovou. Zúčastnili sa jej žiakci 1. – 5. ročníka.Marta Hlušíková je autorkou mnohých detských kníh – Písmenkovo, Bublinkové rozprávky, Môj dedko Rýchly šíp, Vežovníček a iných.V priebehu besedy spisovateľka prečítala aj niekoľko ukážok zo svojich kníh.Po ukončení besedy bola krátka autogramiáda.

Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Volejbal žiačok

Vo štvrtok 21. marca 2019 sa uskutočnilo okresné kolo vo volejbale žiačok na ZŠ Scherera a telocvični bývalého SOU vodohospodárskeho v Piešťanoch. Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiakov z našej z našej školy v zložení P.Tonkovičová, L.Bieliková, A.Brollová, N.Tomčíková, L.Chlapíková, Ž.Šulíková a S.Hrnčiarová pod vedením Mgr.P.Bališovej.

Matematický klokan

Vo štvrtok 21. marca 2019 sa uskutočnila súťaž v matematických zručnostiach Matematický klokan. Do súťaže sa prihlásilo 33 žiakov 1.stupňa a 3 žiaci 2.stupňa.Súťažiaci v časovom limite riešili testy s matematickými úlohami.

Biblická olympiáda

V stredu 20. marca 2019 sa uskutočnilo na Cirkevnej spojenej škole v Piešťanoch obvodné kolo biblickej olympiády. Do súťaže sa prihlásilo aj družstvo žiakov z našej školy v zložení A. Angušová a L. Macháčová z 5. ročníka a M. Holán zo 6. ročníka.

Hollého pamätník – výsledky školského kola

Výsledky školského kola súťaže Hollého pamätník

1.stupeň 
I.kategória:2.-4.roč.
Poézia:
1.miesto:  Gabriela Vartíková 3.A
2.miesto: Sofia Blatnická 4.A
Klára Holičová 3.B
3.miesto: Tobias Papulák 3.A
Natália Brezulová 2.t.

Próza:
1.miesto: Šimon Kýška 3.A
2.miesto: Nina Juríčková 3.A
Veronika Kováčová 2.t.
3.miesto: Sarah Čeganová 4.B
Petra Hriníková 4.A

2.stupeň 
II.kategória: 5. – 6.roč.
Poézia:
1.miesto: Samuel Cmarko 5.A
2.miesto: Sarah Hornáková 5.A
3.miesto: Aneta Gajarová 5.B
Próza:
1.miesto: Sára Ďurechová 5.B
2.miesto: Ivana Čápová 5.A
3.miesto: Timea Bučková 5.B

III.kategória: 7. – 9.roč.
Poézia:
1.miesto: Šimon Sedlák 7.A
2.miesto: Miriam Tonkovičová 7.B
Nelly Böhmová 7.B
Próza:
1.miesto: Matúš Lenický 7.A
2. a 3.miesto nebolo udelené

Víťazi v jednotlivých kategóriách postúpia do okresného kola, ktoré sa uskutoční v dňoch 10. – 11. apríla v CVČ Ahoj v Piešťanoch.

Florbal žiakov – okresné kolo

Vo štvrtok 7. marca 2019 sa v Piešťanoch uskutočnilo na ZŠ E.Scherera v Piešťanoch okresné finále vo florbale žiakov .Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiakov z našej školy pod vedením Mgr.J.Kuťku. V celkovom poradí obsadilo 6. miesto.

Viem čo zjem

Vo utorok 12. marca 2019 sa uskutočnila od 9. do 11. hodiny prednáška v rámci projektu o zdravom stravovaní Viem, čo zjem .Prednáška sa uskutočnila pre žiakov 3. – 6. ročníka a prednášali  pracovníčky z RÚVZ v Trnave.

Vybíjaná mladších žiačok – okresné kolo

V piatok 8. marca 2019 sa na ZŠ Scherera  a telocvični bývalého SOU v Piešťanoch uskutoční okresné kolo vo vybíjanej žiačok. Súťaže sa zúčastní aj družstvo žiačok z našej školy v zložení K.Blašková, .Bučková, S.Ďurechová, S.Fraňová, S.Hornáková, S.Klčová,P.Malá,L.Melicherová, E.Miklušáková, S.Šutvajová,N,Trnková a Z.Záhorcová pod vedením Mgr.P.Bališovej O výsledkoch prinesieme informácie po súťaži.

Exkurzia do Brna

Vo štvrtok  7. marca 2019 sa žiaci 8. a 9.ročníka a 4 vyučujúce zúčastnili exkurzie do moravskej metropoly Brno. V Brne si prezreli výstavu o lodi Titanic a navštívili mesto.

Fotoggrafie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Karneval žiakov 1.stupňa

V piatok 15.februára 2019 sa v popoludňajších hodinách uskutočnil v priestoroch telocvične našej školy karneval žiakov 1.stupňa. Žiaci si pripravili v ŠKD masky,v ktorých potom tancovali a abslvovali rôzne zábavné súťaže.Najkrajšie masky boli na záver vyhodnotené a odmenené.

Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Prehadzovaná žiakov

Vo štvrtok 14.2.2019 sa uskutočnilo na ZŠ na Brezovej ulici v Piešťanoch športové stretnutie v prehadzovanej žiakov 1.stupňa prihlásených škôl okresu Piešťany.S družstvom ZŠ na Brezovej ulici hralo družstvo z našej školy v zložení J.Sedlák,N.Zmeko,J.G.Soldán,K.Holičová,E.Nigošová a T.Kimerlingová pod vedením Mgr.D.Drobnej.

Lyžiarsky výcvikový a snoubordový kurz

V dňoch 17. – 22. februára 2019 sa uskutočnil lyžiarsky výcvikový a snoubordový kurz. Kurzu sa zúčastnili žiaci 7. – 9. ročníka a inštruktori.Kurz sa konal v lyžiarskom stredisku Slaná Voda ,Oravská Polhora.

Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Dejepisná olympiáda – okresné kolo

Vo štvrtok 14. februára 2019 sa uskutočnilo na ZŠ,Brezová ulica v Piešťanoch okresné kolo dejepisnej olympiády.Súťaže sa zúčastnilo v kategórií E aj družstvo žiakov z našej školy v zložení Š.Sedlák a D.-I.Zifčák pod vedením Mgr.N.Vargovej. Naši žiaci dosiahli pekné výsledky – Š.Sedlák sa umiestnil na 4. mieste a D.-I.Zifčák sa umiestnil na 5.mieste.

Srdečne blahoželáme!

Geografická olympiáda – okresné kolo

Vo štvrtok 7. februára 2019 sa na ZŠ Scherera v Piešťanoch uskutočnilo okresné  kolo geografickej  olympiády  v kategóriách G,F,E. Súťaže sa zúčastnili  aj žiaci z našej školy – v kategórii F N.Böhmová a M.Tonkovičová a v kategórii E N.Šmídová a A.Holovič pod vedením Mgr.R.Pecňa.

Futsal žiakov

V stredu 6. februára 2019 sa uskutočnilo na ZŠ Komenského vo Vrbovom a ZŠ vo Veľkých Kostoľanoch okresné kolo vo futsale žiakov ZŠ.Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiakov z našej školy v zložení S.-V.Klampár, A.Kubica, M.Lenický,Š.Sedlák,Š.Šulovský,A.Tonkovič a M.Priebracha pod vedením Mgr.J.Kuťku. Naše družstvo odohralo zápasy na ZŠ vo Veľkých Kostoľanoch.

Výsledky zápasov:

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Veľké Kostoľany       2 – 3

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Chtelnica                    3 – 0

ZŠ Vrbové,Školská ul. – Cirkevná ZŠ Piešťany    0 – 0    3 – 2 p.p.

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Veľké Kostoľany       0 – 0    2 – 3 p.p.

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Drahovce                    3 – 0

Naše družstvo obsadilo tak v celkovom poradí vynikajúce 3.miesto.

Srdečne blahoželáme!

Matematická olympiáda 5,9 – okresné kolo

V stredu 30.januára 2019 sa uskutočnilo na ZŠ na Brezovej ulici v Piešťanoch okresné kolo Matematickej olympiády kat.5,9.Do súťaže postúpili aj najlepší riešitelia zo školského kola v 5. ročníku – D.Bero a A.Boorová pod vedením PaedDr.A.Majerníkovej.

Bedminton žiakov a žiačok

V utorok 29.januára 2019 sa uskutočnila na Gymnáziu P.de Coubertina v Piešťanoch okresná súťaž v bedmintone žiakov a žiačok. Do súťaže je prihlásené aj družstvo žiačok z našej školy v zložení M.Beňušová a P.Tonkovičová pod vedením Mgr.P.Bališovej.

Florbal žiačok – okresné kolo

V piatok 25. januára 2019 sa na ZŠ Scherera v Piešťanoch uskutočnilo okresné finále vo florbale žiačok.Do finále sa prebojovalo aj družstvo žiačok z našej školy,ktoré hralo v zložení M.Beňušová, A.Brollová,S.Hrnčiarová,B.Karasová,E.Obuchová,L.Bieliková,K.Sudorová,Ž.Šulíková a P.Tonkovičová pod vedením, Mgr.P.Bališovej. Naše družstvo sa stretlo s družstvami Cirkevnej ZŠ v Piešťanoch,ZŠ Komenského vo Vrbovom a ZŠ Vajanského Piešťany.

Výsledky zápasov:

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Cirkevná Piešťany          2 – 1

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Komenského Vrbové     2 – 0

Finále:

ZŠ Vrbové,Školská ul. – ZŠ Vajanského Piešťany     4 – 3

Naše družstvo sa stalo majstrom okresu Piešťany a postúpilo do krajského kola,

ktoré sa uskutoční v máji 2019.

Srdečne blahoželáme!

Šaliansky Maťko – okresné kolo

V utorok 22. januára 2019 sa uskutoční v CVČ Piešťany okresné kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Súťaže sa zúčastnia aj víťazi školského kola v jednotlivých kategóriách – 1.kat. Matias Böhm,2.kat. Sára Ďurechová a 3.kat. Zuzana Záhorcová pod vedením Mgr.M.Vesperínovej. O výsledkoch prinesieme informácie po súťaži.

Olympiáda v anglickom jazyku

V stredu 16.januára 2018 sa uskutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku.Olympiády sa zúčastnil aj žiak z našej školy A. Holovič z 8.triedy pod vedením PaedDr.A.Majerníkovej. V súťaži sa umiestnil v silnej konkurencii na vynikajúcom 4. mieste a stal sa tak úspešným riešiteľom.

Vianočné trhy 2018

Stalo sa už tradíciou, že v  ZŠ  na Školskej ulici vo Vrbovom sa v predvianočnom čase konajú Malé vianočné trhy. Ani piatok 14. decembra 2018 nebol bežným dňom. Žiaci totiž po druhej vyučovacej hodine pripravovali predajné miesta, aby mohli ponúkať svoje vianočné výrobky či výrobky rodičov a pedagógov. Pripravili množstvo ozdôb či dobrôt, ktoré k Vianociam neodmysliteľne patria.

Kupujúci obdivovali výrobky šikovných rúk z rôznych materiálov. Zrak priťahovalo imelo i voňajúce ozdoby z ihličia, lákali ozdobne pobalené koláčiky, krásne zdobené medovníčky, orechy naložené v mede, sušené ovocie, objavili sa dokonca aj vianočné ruže a živé vianočné stromčeky.

V priestoroch triedy 3.A  sa konala burza hračiek a kníh, kde si všetky deti mohli za symbolické ceny vybrať novú hračku, hru alebo knihu. Radosť z kúpy bola u detí očividná.

Od trinástej hodiny boli trhy i burza hračiek a kníh sprístupnené verejnosti. Návštevníci si mohli nielen vybrať z bohatej ponuky trhov, ale v priestoroch jedálne si pochutili na vianočnej kapustnici, ktorá je podľa hostí každý rok lepšia a lepšia. Zahriatie ponúkal voňavý punč a ako dezert boli v ponuke chutné vianočné koláčiky. Tešíme sa, že mnohí rodičia s nami pri vianočnej hudbe a dobrom jedle chvíľu posedeli, aby prežili vianočnú atmosféru v našej škole.

Pred 15.30 sa začali v telocvični školy zhromažďovať rodičia žiakov 1. stupňa. O pol štvrtej sa začala Vianočná akadémia žiakov 1. stupňa  Prváci, druháci, tretiaci  a  štvrtáci vystúpili s vianočnými pásmami plnými básničiek, vianočných kolied ,pesničiek  a vinšov. Vydarené vystúpenia boli odmenené srdečným potleskom.

Riaditeľstvo ZŠ na Školskej ulici ďakuje touto cestou všetkým pedagógom i nepedagogickým pracovníkom, takisto i zástupcom rodičov, ktorí sa  na organizácii trhov podieľali. Srdečná vďaka patrí i každému z rodičov detí, ktorí venovali výrobky na vianočné trhy.

Fotografie z podujatia si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Basketbal žiakov – okresné kolo

V stredu 19.decembra 2018 sa uskutočnilo v Piešťanoch na ZŠ Scherera a ZŠ na Brezovej ulici okresné kolo v basketbale žiakov.Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiakov z našej školy v zložení Š.Banák, A.-D.Boor, S.-V.Klampár, A.Kubica, M.Mitošinka, Š.Šulovský a M.Valo pod vedením Mgr.J.Kuťku. Naše družstvo dosiahlo po zápasoch v skupine a vo finále pekný úspech – v konečnom poradí obsadilo 3.miesto.

Srdečne blahoželáme!

Vianočný športový turnaj

V pondelok 10. decembra 2018 sa uskutočnil na oboch základných školách vo Vrbovom vianočný športový turnaj. Športové družstvá z oboch škôl súťažili vo futbale,volejbale a vybíjanej.Na ZŠ Komenského sa odohrali zápasy vo futbale a volejbale a na ZŠ na Školskej ulici súťažili dievčatá vo vybíjanej.

Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Prezentácia stredných škôl v Trnave

V stredu 5. decembra sa v Trnave uskutočnila prezentácia stredných škôl Trnavského kraja.Prezentačných aktivít sa zúčastnili aj žiaci 8. a 9. ročníka z našej školy.Prezentované stredné školy mali pripravené ukážky,workshopy a iné aktivity,ktorých sa naši žiaci aktívne zúčastnili.

Súťaž Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany

Žiaci z našej školy sa v uplynulých mesiacoch zapojili do výtvarnej súťaže Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany.Najlepšie práce boli zaslané na vyhodnotenie do Piešťan.Vynikajúci úspech dosiahla so svojou prácou žiačka 8. ročníka Bianka Papuláková pod vedením PaedDr.A.Majerníkovej,ktorej práca sa v okresnom kole umiestnila na 1.mieste.Slávnostné vyhodnotenie sa uskutočnilo na Okresnom úrade v Piešťanoch v piatok 30.novembra 2018.

Srdečne blahoželáme!

Vianočný koncert

V utorok 4.12.2018 sa v telocvični našej školy uskutočnil výchovný koncert “Raduj sa,vesel sa betlehemská chasa”.

Workshop Deti na nete

Vo štvrtok 29. novembra 2018 sa uskutočnil workshop zameraný na používanie IKT s názvom Deti na nete. Workshop sa uskutočnil v čase 9.00 – 11.00 s triedami 6.A a 6.B.

Technická olympiáda

Vo štvrtok 29. novembra 2018 sa uskutočnilo na SOŠT v Piešťanoch okresné kolo Technickej olympiády. Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiakov z našej školy P.Dobrovodský a V.Šteruský pod vedením Mgr.R.Pecňa.

 

Olympiáda v slovenskom jazyku

V stredu 28.novembra 2018 sa v CVČ Ahoj v Piešťanoch uskutočnilo okresné kolo olympiády v slovenskom jazyku v kategórii C.Súťaže sa zúčastnila aj žiačka z našej školy S.Belanová z 9.B pod vedením Mgr.A.Cepkovej.

Beseda s B.Jobusom

Vo štvrtok 22.novembra 2018 popoludní sa žiaci 3. ročníka zúčastnili besedy so známym hudobníkom a spisovateľom z Vrbového Branislavom Jobusom. Beseda sa uskutočnila v Mestskej knižnici v Piešťanoch.

Vybíjaná najmladších žiakov

V utorok 20.11.2018 sa v telocvični SOU na Komenského ulici uskutočnilo  okresné kolo vo vybíjanej najmladších žiakov. Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiakov z našej školy v zložení M.Böhm, L.Brnová, K.Holičová, D.Hrehuš, N.Juríčková, T.Kimerlingová, E.Nigošová,T.Papulák, M.Rupčík,J.Sedlák, J.Soldán, J.Spevár a N.Zmeko z 3. ročníka pod vedením Mgr.D.Drobnej.

 Týždeň vedy a techniky

V dňoch od 5.11 do 9.11 sme sa zapojili do aktivít Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Na hodinách fyziky mali žiaci 9.ročníka možnosť pracovať s novými fyzikálnymi pomôckami na zapájanie elektrických obvodov. Mohli si tak vyskúšať teoretické vedomosti v praxi a možno aj pouvažovať o budúcom povolaní a výbere strednej školy s technickým zameraním. Do nášho bloku zážitkového vyučovania sa zapojili aj žiaci 5.ročníka, ktorým na hodine matematiky rozkvitli matematické kvety. Súťažilo sa v plnom nasadení a pre blížiacim sa Testovaním  5 sme sa aj trochu odreagovali. Na záver týždňa nás navštívili naši minuloroční deviataci, ktorí porozprávali ôsmakom o štúdiu na SPŠE v Piešťanoch. Potešilo nás,že sa im na SŠ darí a robia dobré meno našej škole. Veríme, že aktivitami v tomto týždni sme priblížili žiakom štúdium na SŠ s technickým zameraním.

Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Testovanie 5

V stredu 21. novembra 2018 sa uskutočnilo celoslovenské Testovanie 5 žiakov 5. ročníka. Žiaci 5. ročníka sa testovali z matematiky a slovenského jazyka v čase od 8.00 do cca 11.00.

Testovanie Komparo

Vo štvrtok 15.novembra 2018 sa uskutočnilo testovanie Komparo 2018 z matematiky a slovenského jazyka. Testovalo sa bude 12 prihlásených žiakov 8. ročníka a 20 prihlásených žiakov 9. ročníka. Testovanie sa uskutočnilo o 8.00.

Informatická súťaž I-Bobor

Informatická súťaž I-Bobor sa uskutočnila v škole v týchto dňoch:

  • pondelok 12. novembra 2018 od 9:30 do 13:30 Kadeti (8. a 9. ročník ZŠ).
  • utorok 13. novembra 2018 od 9:30 do 13:30  Drobci (2. a 3. ročník ZŠ)
  • streda 14. novembra 2018 od 9:30 do 13:30  Benjamíni (6. a 7. ročník ZŠ),
  • piatok 16. novembra 2018 od 9:30 do 13:30  Bobríci (4. a 5. ročník ZŠ),

Súťaže sa zúčastnili  prihlásení žiaci z 2. – 9. ročníka v stanovených dňoch. Súťažilo sa vo vypracovaní testu z informatiky v časovom limite na počítači.

Podrobné informácie o súťaži si možno prezrieť na stránke www.ibobor.sk. Výsledky budú k dispozícii do konca novembra.

Florbal starších žiačok – kvalifikácia

V utorok 13. novembra 2018 sa na ZŠ Scherera v Piešťanoch uskutočnila kvalifikácia vo florbale starších žiačok. Do súťaže je prihlásené aj družstvo našich žiačok v zložení M.Beňušová,A.Brollová,S.Hrnčiarová,B.Karasová,E.Obuchová,K.Sudorová,Ž.Šulíková,P.Tonkovičová a E.Žitnanská pod vedením Mgr.P.Bališovej.

Výchovný program – Zneužívanie moci

V utorok 13. novembra 2018 sa o 8.30 uskutočnil v telocvični našej školy výchovný program pod názvom Zneužívanie moci – Vadí-nevadí nám intolerancia? Kultúrny program organizuje umelecká agentúra ŠpeciálArt.

Exkurzia do hvezdárne

V pondelok 12. novembra 2018 sa žiaci 4. ročníka zúčastnili exkurzie do mesta Hlohovec. V Hlohovci navštívili známu hvezdáreň.

Tekvicové dni 2018

Stalo sa už tradíciou, že sa v posledných októbrových dňoch zmení predzáhradka Základnej školy na Školskej ulici na výstavu tekvicových výtvorov. Každoročne sa do súťaže zapojí množstvo žiakov i rodičov, ktorí svojim deťom pomáhajú so zdobením, s vyrezávaním i so samotnou inštaláciou tekvicových postavičiek.

26. októbra 2018  prebehlo vyhodnotenie tohtoročnej súťaže zdobených  a vyrezávaných tekvíc . Množstvo krásnych tekvicových výrobkov lákalo svojou krásou a nápaditosťou nielen našich žiakov, ale aj okoloidúcich. Tvorivé stvárnenie, opäť nové nápady i rozličné techniky zdobenia boli charakteristikami tekvicových výrobkov tejto jesene. Niektoré odhalia svoju krásu až vo večerných hodinách, kedy naplno vynikne ich krása po zapálení sviečok v ich vnútrach.

Exkurzia do Lešnej

V stredu 17. októbra sa žiaci 4. ročníka zúčastnili exkurzie do Lešnej na Morave.Počas exkurzie si prezreli zámok, navštívili ZOO a potom navštívili mesto Zlín.

Hovorme o jedle

Od pondelka 15.10. do piatku 19.10.2018 prebiehal celoslovenský projekt zameraný na zdravé stravovanie Hovorme o jedle. Do projektu boli zapojené triedy 1.stupňa.Počas jednotlivých dní uskutočnili v triedach aktivity tematicky zamerané na vyhlásenú dennú potravinovú tému:

Pondelok: Chlieb,pečivo,obilniny,cestoviny,zemiaky

Utorok:zelenina,ovocie,orechy z našich sadov

Streda:Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek

Štvrtok:Mäso,hydina,ryby,vajcia,strukoviny

Piatok:Cukry,tuky,soľ.

Počas týchto dní na výtvarnej výchove žiaci maľovali obrázky na tému Chutné maľovanie.

Malý futbal starších žiakov – kvalifikácia

Vo štvrtok 11. októbra 2018 sa uskutočnila kvalifikácia v malom futbale starších žiakov na na umelej tráve štadióna PFK v Piešťanoch.Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiakov z našej školy v zložení A.Tonkovič, Š.Šulovský,K.Dadík,S.-V.Klampár,M.Valo,A.Kubica,Š.Sedlák,V.Hruška,M.Hornák a M.Lenický pod vedením Mgr.J.Kuťku. V skupine naše družstvo hralo zápasy so ZŠ s MS Sokolovce, CZŠ Piešťany a  ZŠ Holubyho.

Výsledky zápasov:

ZŠ Vrbové,Školská ul.4 – ZŠ Sokolovce                    5 – 3

ZŠ Vrbové,Školská ul.4 – Cirkevná ZŠ Piešťany     3 – 3

ZŠ Vrbové,Školská ul.4 – ZŠ Holubyho Piešťany   2 – 3

Výsledkami naše družstvo postúpilo do finálového kola,ktoré sa uskutoční na jar 2019.

Exkurzia Na Bradlo

V stredu 3. októbra 2018 sa žiaci 9.A a B a 8. triedy zúčastnili exkurzie na Bradlo.Počas exkurzie si prezreli mohylu gen.M.R.Štefánika.

Súťaž Victoria Regia

V stredu 19.septembra 2018 sa uskutočnila v Piešťanoch na SOŠ záhradníckej súťaž v aranžovaní Victoria Regia.Súťaže sa zúčastnila aj žiačkanašej školy Sofia Svetlíková zo 7.A pod vedením Mgr.M.Svítkovej. V podkategórii Moja hudba – obraz získala za svoju prácu vynikajúce 2. miesto.

Srdečne blahoželáme!

Európsky deň netradičných športov

V utorok 25. septembra 2018 sa na Gymnáziu vo Vrbovom a v priestoroch ZŠ na Komenského ulici vo Vrbovom uskutočnilo športové podujatie pri príležitosti Európskeho dňa netradičných športov.Súťažilo aj 8-členné družstvo žiakov a žiačok z našej školy v zložení – S.Hrnčiarová, Ž.Šulíková, B.Papuláková,V.Hruška,A.Holovič, D.Letko,A.Pavelka a M.Mitošinka pod vedením Mgr.M.Nedorostovej.V celkovom poradí obsadilo družstvo našej školy vynikajúce 2.miesto.

Fotografie si možno prezrieť v sekcii Fotogaléria.

Divadelné predstavenie Smelý zajko

V pondelok 24. septembra 2019 sa žiaci 2. – 5. ročníka zúčastnili divadelného predstavenie Smelý zajko – A bold rabbit. Predstavenie sa uskutočnilo v Dome umenia v Piešťanoch. Predstavenie bolo venované Svetovému dňu jazykov a bude prezentované v anglickom jazyku.

Slávnostné otvorenie školského roku 2018/2019

V pondelok 3.septembra 2018 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie školského roku 2018/2019.Otvorenie sa kvôli nepriaznivému počasiu uskutočnilo ako rozhlasový program pre všetky triedy. Všetkým sa postupne prihovorili slávnostnými príhovormi riaditeľ školy Ing.Jaroslav Tomčík a predsedkyňa RZ pri ZŠ vo Vrbovom K.Holičová. Milé slová boli adresované všetkým, aj malým prvákom, ktorí sa v tento deň stali novými žiakmi našej školy. Po ukončení programu sa žiaci presunuli do svojich tried, kde dostali pokyny od triednych učiteľov na ďalšie dni.