Putovanie po hradoch a zámkoch v okolí rieky Moravice

 

 

 

V dňoch 13. až 17. mája 2013 sa 20 žiakov 4. – 5, ročníka zúčastnilo v rámci projektu „KUK alebo Objavujeme české a slovenské zákutia“ päťdňového partnerského stretnutia Putujeme po hradoch a zámkoch rieky Moravice.

Spolu s našimi kamarátmi z partnerskej školy vo Vítkove na Opavskej ulici sme navštívili zrúcaninu hradu Vikštejn, zámky Hradec nad Moravicí a Raduň. Zavítali sme aj do okresného mesta Opava, ktoré nás uchvátilo svojím krásnym historickým centrom.

Počas nášho pobytu sme chodili na vychádzky do okolitej prírody, zastavili sme sa aj na priehrade Kružberk, športovali a samozrejme, nadväzovali nové priateľstvá. Večer deti svoje zážitky literárne či výtvarne spracovali vo forme básničiek, povestí a obrázkov.

Plní zážitkov sme sa 17. mája v popoludňajších hodinách vrátili domov.

 

Na výlet na Moravu budeme ešte dlho spomínať.